Lajme

Grupi i Zjarrit nesër do të mbajë tubim në Kërçovën e Ali Ahmetit

Autori

Autori

Portali Tetova

January 29, 2023, 04:01

“Grupi i Zjarrit” në krye me Musa Xhaferin dhe Izet Mexhtin nesër publikisht i shkojnë në konak Ali Ahmetit për ta sfiduar dhe treguar se rrugët mund të ndahen përgjithmonë.

Dyshja kryesore Musa Xhaferi dhe Izet Mexhti në mbështetje të Blerim Bexhetit dhe Nevzat Bejtës nesër do të mbajnë tubim në Kërçovë, një fillim dhe një mbarim i një lufte të ashpër mes “Grupit të Zjarrit” në krye me Xhaferin dhe në anën tjetër Ali Ahmeti dhe populli.

“Ju njoftojmë se ditën e hënë (30 janar), në ora 18.30 do të jemi bashkë në Kërçovë, për të realizuar takimin e rradhës me strukturat dhe qytetarët e Kërçovës.
Takimi do të realizohet tek Restoranti Arabella” thuhet në njoftimin e Izet Mexhitit i cili në opinion përflitet se dëshiron të jetë kryetar i BDI-së.

Kjo luftë në hije deri tani, siç duket po merr përmasa të mëdhaja dhe rrugët për ndarje vetëm se kanë nisur, por jo edhe përçarje siç mund të ëndërrojnë shërbimet e ndryshme.

Luftën reale mes Ali Ahmetit dhe Musa Xhaferit e tha vet lideri i BDI-së në një takim me biznesmenët në Tetovë ku kjo luftë apo kjo përçarje nuk është lojë.

 

Duhet rikujtuar se Musa Xhaferi në 2020 doli kundër Fatmir Deharit dhe Ali Ahmetit për ta rrëzuar imazhin e shqiptarëve në Kërçovë duke u bërë aleat me VMRO-në dhe Mikcovskin dhe nxori Fatmir Limanin si kundër kandidat për Kërçovën.

Edhe Fatmir Limani nga Lëvizja BESA mbrëmë e tha hapur se ka qenë themelues i “Grupit të Zjarrit” dhe gjithçka bëhet për kreun e BDI-së.

Nuk dihet nëse do të jetë fundi i një përplasje dhe Ahmeti do të del publikisht të tregojë edhe një herë se Musa Xhaferi dhe Izet Mexhiti e duan BDI-në apo e duan një BDI të dobët dhe të përçarë duke u shërbyer shërbimeve të ndryshme që shqiptarët të mos kenë fuqinë e duhur në këtë shtet dhe të jenë gjithnjë të gjunjëzuar para palës maqedonase, pasi vetëm të përçarë shqiptarët humbin peshën e tyre.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA