Lajme

Mickoski: Kemi informacione se çfarë po flitet në BDI, por nuk ka mundësi të formohet Qeveria me BDI-në

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 07:05

Para se të bëjmë koalicion me partitë e tjera, duhet të konsolidojmë 61 mandate parlamentare, tha lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në intervistën në “Vetëm e vërteta” në Kanal 5.

Ai theksoi se është i gatshëm për të gjitha llojet e skenarëve nga BDI, pas mesazhit të Ali Ahmetit se duhet të respektojë rezultatet e zgjedhjeve për të pasur paqe dhe stabilitet në vend.

“Jam i përgatitur si burrë për çdo skenar. Kemi informacione se çfarë po thuhet atje në parti, por jemi të gatshëm për çdo gjë”, tha ai dhe përsëriti se nuk ka mundësi të formohet Qeveria me BDI-në.

Ai ka theksuar se koalicioni VLEN e ka konfirmuar besueshmërinë e tij për të qenë partner kredibil i qeverisë së ardhshme, e cila do të udhëhiqet nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA