Mickoski pret që deri më 28 maj të ketë 61 deputetë!?

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 08:05

“Unë pres që me 28 maj të konstituohet Parlamenti. Pas saj të zgjidhet kryetari i Kuvendit dhe menjëherë ta marrim mandatin nga presidenti i shtetit, Gordana Siljanovska. Unë pres kjo të ndodh në gjysmën e dytë të qershorit”.

Kështu është shprehur lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski teksa u pyet se kur pret të formojë Qeverinë.

“Është e mundshme që deri më 28 maj ne të bëjmë 61 deputetë”, shtoi Mickoski më tej në intervistë për “Kanal 5”.
Përndryshe deri më tash flitet për bashkangjitje te VMRO-ja të deputetëvenga nacionalitetet që ishin pjesë e koalicioneve tjera. /tetova1/

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA