Mickoski: VLEN-i është partner kredibil për të formuar Qeverinë e re

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2024, 06:05

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, në emisionin “Samo Vistina” nw Kanal 5 tha se pas zgjedhjeve tw djeshme presidenciale dhe parlamentare dhe fitores bindëse të dyfishtë të VMRO-DPMNE-së, tha se rezultati është historik, por edhe detyrues për VMRO-në e re.

I pyetur nëse Izet Mexhito do të jetë partneri i ri i koalicionit të VMRO-DPMNE-së, Mickoski theksoi se me 107 mijë vota koalicioni VLEN konfirmoi besueshmërinë e tij për të qenë partner kredibil i qeverisë së ardhshme që do të udhëhiqet nga VMRO-DPMNE dhe koalicioni “Maqedonia jote”, njofton SHENJA.

Me rezultatet që ka bërë VLEN-i, janë 107 mijë vota. Vlerësoj se ata e kanë konfirmuar kredibilitetin e tyre dhe mund të jenë partnerë kredibil në qeverinë e re që do ta formojë koalicioni “Maqedonia e jote” i udhëhequr nga VMRO-DPMNE dhe unë si mandatar”, u shpreh Mickoski.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA