Nga 19 mandatet e fituara nga Fronti Evropian, vetëm 9 janë të BDI-së

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2024, 12:05

Fronti Evropian në zgjedhjet e djeshme fitoi gjithsejtë 137.486 vota apo 19 mandate. Nga të cilat vetëm 9 i takojnë BDI-së, ndërsa 10 mandatet e tjera partnerëve të koalicionit parazgjedhor.
Ali Ahmeti, Talat Xhaferi dhe Rina Hajdari tre deputetë të BDI-së në Njësinë Zgjedhore numër 6. Musa Xhaferi dhe Arbana Pasholli në Njësinë e Pestë zgjedhore. Sadulla Durau dhe Diana Toska në Njësinë e 2 Zgjedhore dhe Blerim Bexheti e Ilir Hasani në Njësinë Zgjedhore numër 1. Këta janë 9 deputetët që vijnë nga radhët e BDI-së, derisa të tjerët vijnë nga partnerët e koalicionit parazgjedhor, përfshi PDSH-në, Lëvizjen Populli, Partinë Demokratike Evropiane, atë boshnjake, rome e kështu me radhë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA