Lajme

Takim sekret në Qeveri Kovaçevski – Ahmeti – Gashi?!

Autori

Autori

Portali Tetova

January 26, 2023, 01:01

Burime të TV24, sic percjell KlanM, thonë se në Qeveri është mbajtur një takim sekret ku Kryeministri Dimitar Kovaçevski dhe lideri I BDI-së, Ali Ahmeti, kanë bindur partnerin e tretë të koalicionit, Afrim Gashin -Kryetarin e Alternativës, se ASH-ja duhet të jetë pjesë e shumicës qeveritare për t`u stabilizuar dhe të sigurohet kuorumi I vazhdueshëm I Kuvendin e bllokuar.

Sic përcjell KlanM njoftimin e TV 24, Gashi nuk ka qenë I bindur në këto motive dhe ka thënë se “atyre që u djeg nën këmbë, t`ia lëshëojnë ASH-së vendet e Ministrave, duke aluduar tek BDI-ja për shkak të presionit nga I ashtuquajturi “Grupi I Zjarrit”.

Takimi, sic njofton TV24, është mbajtur në Kabinetin e Kovaçevskit, kurse informatën, sic përcjell KlanM, e ka konfirmuar një funksionar i lartë i Alternativës.

 

Gashi ka pyetur se cila është nevoja e hyrjes së ASH-së në Qeveri duke rikujtuar partnerët e koalicioinit se pikërisht ai dhe Alternativa, në llogari të rejtingut të tyre kishin shpëtuar Qeverinë, por edhe se ende nuk është realizuar pjesa e marrëveshjes për 15 zgjidhje kadrovike. .

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Screenshot-2024-07-24T133135.557
“Hero duhet t’i themi”- Luiz Ejlli shpreh ngushëllime për vdekjen e Faton Hajrizit
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës

DIASPORA