Vetevendosje demanton lajmet e rreme të Artan Grubit dhe BDI-s, bën thirrje për dalje masive dhe mbështetjen e VLEN-it

Autori

Autori

Portali Tetova

May 8, 2024, 11:05

Vetëvendosje ka demantuar ashpër lajmet e rreme të cilat makineria propaganduese e Artan Grubit po i monton dhe i shpërndan nëpër rrjetet sociale dhe përmes përfaqësuesve të saj.

Anëtarët dhe funksionarë të BDI-së po shpërndajnë lajme të rreme se gjoja kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, të cilin BDI e sheh si armikun e saj kryesor është tërhequr nga zgjedhjet në Maqedoni dhe kërkon nga qytetarët të mos votohet.

Por këtë e kanë demantuar nga Vetvendosje.

Anëtari i kryesisë qëndrore të Vetvendosjes, Arbër Zaimi ka bërë thirrje për dalje sa më masovike në zgjedhje dhe për tu mbështetur VLEN-i

“Për t’ia dhënë mundësinë ndryshimit, duhet mbështetur VLEN!
Por edhe për t’i vënë kufi nacionalizmit maqedonas, duhet mbështetur partia shqiptare e pakorruptuar. Pra VLEN!
Le të shpresojmë që blerjet e vjedhjet e votave kësaj radhe janë ndalur. Fenomen i shëmtuar e i panevojshëm”, shkruan Arbër Zaimi.

Ndërsa kandidati për deputet i Koalicionit VLEN, Bekim Qoku, para pak çastesh ka postuar një fotografi në të cilën janë bashkë kryeministri Albin Kurti, dhe liderët e VLEN-it Bilall Kasami, Izet Mexhiti, Afrim Gashi dhe Arben Taravari si dhe vetë Qoku.
“VVlen të festojmë sot fitoren ndaj një regjimi shkatërrues e të degjeneruar të BDI”, shkruan Qoku.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA