12 ora me vlerë rreth 900 mijë euro dhe sende t...

12 ora me vlerë rreth 900 mijë euro dhe sende të tjera iu vodhën Shkodran Mustafit

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2023, 05:04

Vitin e kaluar, ndodhi një grabitje në shtëpinë e futbollistit të Levantes, Shkodran Mustafi, pasi mbrojtësi shqiptar ishte kthyer nga Gjermania me familjen e tij. Deri më tani, vlera e dëmit thuhej se ishte një milionë euro, por sot AS shkruan se është 1.2 milionë euro.

Hajdutët kanë arritur të vjedhin 12 ora me vlerë totale 800 mijë euro, të markave luksoze si Rolex, Patek Philippe dhe Audemars Piguet. Gjithashtu janë vjedhur tetë çanta luksoze, të prodhuara nga Chanel, Hermes dhe Louis Vuitton, të cilat kushtojnë rreth 50 mijë euro.

Krahas kësaj, hajdutët kanë vjedhur edhe një unazë diamanti, byzylykë dhe gjerdan me vlerë 280 mijë euro. Ata janë larguar edhe me para të gatshme nga shtëpia dhe është një shifër prej 11 mijë eurosh. Mustafi tregoi se si ndodhi gjithçka. Ndërsa ai dhe gruaja e tij po shikonin televizor në dhomën e ndenjes, ata i dërguan fëmijët në dhomën e tyre dhe u siguruan që ata të flinin.

Më pas u dëgjua një zhurmë nga ballkoni dhe hajduti po godiste xhamin me çekiç. Mustafi i bërtiti gruas së tij që të thërriste policinë dhe vrapoi në dhomën ku ishin fëmijët. Ai mori fëmijët dhe dëgjoi gruan e tij që kishte aktivizuar tashmë butonin e alarmit. E teksa gjeti fëmijët dhe u sigurua që ata ishin mirë, Mustafi u përballë me dy hajdutë.

Njëri prej tyre kishte një çekiç me vete dhe nuk e la futbollistin gjerman të mbyllte derën. Ai e kërcënoi Mustafin që të fikte alarmin, ashtu si në fakt ndodhi. Më pas tre hajdutët e çuan Mustafin dhe gruan e tij në dhomën ku mbanin bizhuteritë dhe i pyetën se ku i kishin saktësisht sendet më me vlerë. Në disa sirtarë gjetën bizhuteri të ndryshme, por menjëherë pyetën për kasafortën.

“Nuk e di nga e kanë ditur ekzistencën e kasafortës. E frikësuar gruaja e ka hapur, i ka dhënë para dhe një kuti me tre orë dhe më pas ka tentuar ta mbylli. Por hajdutët e kanë ndaluar dhe kanë arritur të marrin gjithçka që ishte ende aty”, tha Mustafi.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar

DIASPORA