22-vjeçarja me origjinë shqiptare e zhdukur pre...

22-vjeçarja me origjinë shqiptare e zhdukur prej vitit 2014 në Spanjë, gjendet e murosur

Autori

Autori

Portali Tetova

June 8, 2023, 07:06

Policia e Spanjës ka gjetur trupin e 22-vjeçares, Sibora Gaganit e cila u raportua e zhdukur që nga korriku i vitit 2014, në Torremolinos të Malagas.

Siç raporton media spanjolle TGCOM, ish i dashuri, Marco Gaio Romeo ka pranuar se e e ka vrarë atë.

Gagani, me origjinë shqiptare dhe me kombësi italiane, ka jetuar në Romë deri në vitin 2011. Sipas burimeve hetimore të cituara nga El Paìs , trupi ishte fshehur në një arkë druri midis dy mureve të banesës që ndante me të dashurin.

Hetimet filluan më 17 maj kur Gaio Romero u arrestua me akuzën se theri me thikë partneren e tij të fundit, 28-vjeçaren spanjolle Paula, me të cilën kishte edhe një djalë. I arrestuari tërhoqi edhe vëmendjen e hetuesve për rastin e 22-vjeçares me të cilën ishte zhvendosur në Spanjë pas takimit me të në Itali.

Policia gjeti trupin e të ndjerës të martën e 6 qershorit përmes sistemit me rreze i cili mundësoi inspektimin e zonave në shtëpi, në këtë rast mureve.

Pranë saj është gjetur edhe një thikë e përgjakur, sipas agjencisë Efe.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA