Adnan Azizi: BDI-në do e çojnë shqiptarët në op...

Adnan Azizi: BDI-në do e çojnë shqiptarët në opozitë!

June 7, 2023, 07:06

Nuk ka subjekt politik maqedonas që nga koha e Cërvenkoskit, Gruevski, Zaevit, Kovaçevskit dhe Mickoskit që nuk preferojnë ta kenë BDI-në partnere. Ky është konstatimi i Adnan Azizit, njërit nga figurat kryesore të Lëvizjes Besa, i cili i quan përpjekje për t’ia rritur rejtingun BDI-së, deklarimet e fundit të VMRO-së për hyrje në qeveri me LSDM-në, por pa BDI-në.

Në të njejtën vijë, menjëherë pas VMRO-së ishte edhe vet BDI e Ahmetit, të cilët theksuan se janë të gatshëm të mbështesin një qeveri pa BDI brenda, por me kusht që VMRO të votojë ndryshimet kushtetuese, informon KlanMacedonia.

Sipas Adnan Azizit, BDI është parti servile e partive maqedonase, ndërsa përmend deklarimet e një akademiku maqedonas, që sipas tij, kishte propozuar që BDI të shpallet “pasuri kombëtare e maqedonasve”.

“Deklarimet dikur të LSDM-së se e duam qeverinë pa BDI-në dhe sot të VMRO-së ‘kundër’ BDI-së ishin të akorduara për të ngritur rejtingun e BDI-së e cila nga 8% tani ka rënë në 6 % dhe vazhdon të bjerë dita ditës. Pika e përbashkët e gjithë partive maqedone është dëshira për ta patur BDI-në në ‘shtratin’ e vet politik! Besoni se komandanti që thoshte dikur ‘flasim shqip shqip’ shumë bukur e zotëron gjuhën e marrëveshjeve për ta ruajtur pushtetin me çdo kusht”, ka shkruar Azizi.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA