Ahmeti: Kam kërkuar që para 7 vjetësh të hapen ...

Ahmeti: Kam kërkuar që para 7 vjetësh të hapen hetime për të gjithë zyrtarët, duke filluar nga unë

Autori

Autori

Portali Tetova

July 7, 2023, 08:07

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, me rastin e koktejit të organizuar për përzgjedhjen e përbërjes së re të Degës së Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, tha se ai ka kërkuar personalisht, që para 7 vjetësh, të hapen hetimet për të gjithë zyrtarët, duke filluar nga ai.

“BDI-ja ka kërkuar zyrtarisht të hapet hetim për të gjithë zyrtarët dhe kjo kërkesë është bërë zyrtare para 7 vjetësh, si në Prokurorinë Speciale, ashtu edhe në Prokurorinë e Përgjithshme.

Nuk kam thënë të hapet hetim për Kristianin apo për Nikollën, le të fillojë hetimi nga Ali Ahmeti.


Të gjithë këtë çfarë kemi arritur, e kemi arritur bashkë, prandaj edhe bashkë duhet ta ruajmë, sepse e kemi detyrim moral dhe kombëtar, ta ruajmë këtë vlerë historike që e kemi ndërtuar të gjithë bashkë.”- tha Ahmeti.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA