Akuzat ndaj Bushit, prononcohet Spasovski: Publ...

Akuzat ndaj Bushit, prononcohet Spasovski: Publikojini të gjitha materialet

Autori

Autori

Portali Tetova

January 12, 2023, 03:01

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski i bën thirrje “biznesmenit anonim” nga Shqipëria i cili pretendon se posedon materiale komprometuese për zëvendësministrin e Brendshëm, Nazim Bushi, t’i publikon të gjitha dhe të bashkëpunon me organet e ndjekjes penale.

“Gjithçka që posedon duhet të publikohet, të dorëzohen tek organet dhe të bëjnë gjithçka që të ndihmojnë në hetim. Nuk më bëhet vonë aspak nëse është funksionar i lartë ose i ulët. Derisa ka kr im, do të përgjigjet”, tha Oliver Spasovski, Ministër i Brendshëm.

Mediat në Shqipëri dhe në Maqedoni publikuan informacione të cilat sipas tyre, dëshmojnë se ekziston një grup përfshi edhe struktura të larta të MPB, duke e potencuar zëvendësministrin Bushi të cilët kanë tradhtuar aksione anti-dr ogë të agjencive të huaja, përkatësisht DEA-s amerikane.

Burim i këtyre mediave është një biznesmen anonim i cili sipas tyre posedon edhe audio përgjime, ndërsa ekzistojnë edhe komunikime mes tij dhe personit Trajçe Zaev, shoferi i të cilit u kap në aksionin e 10 prillit të vitit 2021 ku policia shkatërroi një kanal ndërkombëtar duke kapur marijuhanë me vlerë rreth 800 mijë euro.

Në atë aksion u arrestua edhe komandanti i policisë së Prilepit, Kire Spirkovski.

 

Sipas pretendimeve të mediave, biznesmeni shqiptar denoncimet e tilla i bën me qëllim pastrimin e hesapeve me Bushin mbi motivet për arr estimin e një kushëriri të tij në aksionin e 19 dhjetorit të vitit 2020 në Krushevë ku policia sekuestroi 60 kilogram marijuhanë. Në atë aksion përveç 32 vjetarit nga Shqipëria, u arr estua edhe një shtetas nga Kosova 22 vjeç dhe i afërmi i Bushit gjithashtu 22 vjeçar. Njeriu i dytë i policisë, Nazim Bushi deri tani nuk është prononcuar për ak uzat drejtuar në adresë të tij. /Alsat.mk

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA