Angelov shqiptarëve: Faleminderit që nuk protes...

Angelov shqiptarëve: Faleminderit që nuk protestuat për kryqin

December 30, 2023, 08:12

Protesta e paralajmëruar para ndërtesës së Komunës së Tetovës kundër kryqit në Kodrën e Diellit nuk pati jehonë pozitive, njofton KlanM.

Për këtë shkak, sic njofton KlanM, lideri i partisë “Dinjiteti”, Stojançe Angelov, ka falënderuar qytetarët Shqiptarë.

“Në protestën e sotme të paralajmëruar në Tetovë kundër kryqit në Kodrën e Dilelit, nuk u paraqit thuajse askush. Falënderoj bashkëqytetarët Shqiptarë që nuk mbështetën rrënimin e kryqit dhe me këtë treguan respekt ndaj ndjenjave tona fetare” – ka shkruar Angelovi në Facebook.

Angelovi, sic njofton KlanM, u ka bërë thirrje qytetarëve të Maqedonisë së Veriut që të mos bien pre e provokimeve, sic thotë, në “betejat” zgjedhore.

“Për shtetin, për Maqedoninë, për Maqedonasit, Shqiptarët dhe gjithë qytetarët tjerë, më mirë do të ishte sikur në “betejën” e ardhshme politike nuk do të keqpërdoren ndjenjat fetare dhe marrëdhëniet ndëretnike. I bëj thirrje Kryetari të Komunës së Tetovës që ta shfuqizojë vendimin e jashtëligjshmë e provokativ për heqjen e kryqit” – thotë në postimin e tij në Facebook, Stojançe Angelov.

Ndërkohë, Ipeshkvia Tetovë – Gostivar e KOM – AO, sic njofton KlanM, ka dorëzuar ankesë në organin e shkallës së dytë lidhur me vendimin e inspektoratit komunal të ndërtimit për rrënimin e kryqit në Kodrën e Diellit.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA