Bekteshi: Vaji për ushqim do të ketë ëmin nën 1...

Bekteshi: Vaji për ushqim do të ketë ëmin nën 100 denarë për litër

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2023, 12:03

Deri në fund të javës qeveria do të marrë vendim për uljen e çmimit të makaronave me 10 për qind, tha ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i cili pret që tregtarët me iniciativën e tyre të ulin edhe më tej çmimet.

Siç tha Bekteshi për “24Analiza”, makaronat prej 51 denarë do të shiten për 44 denarë, ndërsa makaronat prej 60 denarësh nuk do të jenë më të shtrenjta se 52 denarë.

Ai u tha tregtarëve që të inkurajohen dhe t’i ulin çmimet nën kufirin që do të vendosë Qeveria.

Siç tha Ministri, qeveria është duke biseduar me tre prodhuesit e vajit ushqimor në vend, për uljen e çmimit të këtij produkti dhe është arritur një marrëveshje.

 

“Tre prodhues të mëdhenj njoftuan se do të kenë çmime më të ulëta se 100 denarë për një litër vaj ushqimor. Vazhdojmë me produkte të tjera”, tha Bekteshi.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA