Çupi: Zyra në 23 komuna, për informimin e diasp...

Çupi: Zyra në 23 komuna, për informimin e diasporës

Autori

Autori

Portali Tetova

January 14, 2023, 04:01

Qendra për diasporë në bashkëpunim me organizatën ndërkombëtare për migracion në Shkup dhe ministrinë e administrates, në kuadër të proektit të tyre bënë trajnimin për rritje të kapaciteteve dhe për orientim të punonjësve komunal.

Ministri I Diasporës Xhemail Çupi thotë se do të bëjnë edhe hartëzimin e diasporës tonë.

Në fazën e dytë, pra, në mesin e këtij viti do të realizohen shumë projekte interesante për diasporën tonë si shërbime drejtpërsëdrejti,

 

orientim për lëndët që janë diskutabile që duhet t’i shpejtojnë institucionet në raport me kërkesat e diasporës dhe të bëhet një thirje të re për angazhim edhe të komunave të tjera.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar

DIASPORA