Demiri i reagon Taravarit: Mund ta vazhdoni das...

Demiri i reagon Taravarit: Mund ta vazhdoni dashurinë me Ali Ahmetin, Lëvizja Besa punon për organizimin e frontit opozitar

May 26, 2023, 03:05

Sekretari i Lëvizjes Besa, Abdush Demiri në një prononcim për TV21 ka reaguar ndaj deklaratave të djeshme të kreut të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari, i cili në “Click Plus” tha se në zgjedhjet e ardhshme ka mundësi që BDI, ASH dhe Lëvizja Besa të garojnë së bashku. Demiri thotë se  Besa po punon për organizimin e frontit opozitar.

“Paska folur partneri i koalicionit qeveritar të BDI-së. Aq më tepër paska marrë guximin që të përmend edhe BESËN. Nëse ju e keni vendos që pas shpëtimit të BDI- së ta vazhdoni dashurinë me Ali Ahmetin edhe në zgjedhjet e ardhshme vazhdoni, por nuk keni të drejtë të krijoni huti duke përmend edhe subjekt tjetër, ju mund të flisni vetëm për veten tuaj. Sa i përket Lëvizjes BESA, ka kush flet për të.

Lëvizja BESA është opozitë, dhe po punon në organizimin e frontit opozitar me të gjithë ata që dëshirojnë ndryshimin te shqiptarët”, tha Demiri.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA