DJ LINDI po bën namin- erdhi me qetësi dhe po h...

DJ LINDI po bën namin- erdhi me qetësi dhe po hyn në legjendë!

Autori

Autori

Portali Tetova

July 24, 2023, 07:07

“Erdhi me qetësi dhe hyri në legjendë!”. Kështu mund të përshkruhet karriera muzikore e të riut nga Tetova Arlind Ismanit apo sic njihet më mirë ndër të rinjtë – DJ Lindi.

DJ Lindi mbase e kishte kuptuar që për t`u bërë ballë “stuhive” dhe sfidave të ndryshme, muzikën e tij e “ujiti” me lëngjet e qytetërimit evropian duke mos anashkaluar kombinimin e domosdoshëm të muzikës moderne me atë orientale.

Gjithnjë në kërkim të rrymave të ndryshme muzikore dhe në koordinim me shijet e preferuara muzkore të të rinjve DJ Lindi po pëlqehet nga një audiencë e madhe, nga shumë pronarë lokalesh por dhe nga shumë këngëtarë të estradës, të cilët tek DJ Lindi kanë gjetur mjeshtrin e atmosferës por edhe ndershmërinë dhe korrektësinë në këtë punë.

Ecejaket e tij nga Tetova, Shkupi, Prishtina, Tirana e gjetiu, sidomos gjatë sezonit të verës dhe jo vetëm, dëshmojnë se DJ Lindi ngadalë por me hapa të sigurtë po hyn në një treg ku dështimi është i papranueshëm, po hyn në një treg që nuk lejon improvizime, ku puna dhe suksesi maten vetëm me “kantarin” e audiencës dhe pëlqimit nga publiku.

Nëse shfletoni postimet nëpër profilet e DJ Lindit nëpër rrjetet sociale, do të vërreni një qasje ndryshe të këtij “zanati” për t`ua afruar muzikën të gjithë shijeve dhe moshave.

“Të gjitha në një vend” do të thonin mjeshtrit e sajimit të publicitetit, por DJ Lindi me modestinë e tij vijon këtë rrugëtim duke tentuar të kap majat muzikore…Duke parë angazhimin dhe përkushtimin e tij, këto shtigje yjore për DJ Lindin, nuk janë të pakapshme…

https://www.instagram.com/reel/CmwEvrKJQvH/?utm_source=ig_web_copy_link

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA