Femra e parë shqiptare do drejtoj Postën e Maqe...

Femra e parë shqiptare do drejtoj Postën e Maqedonisë

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Bujare Abazi është zgjedhur drejtore e Postës së Maqedonisë së Veriut.

Ajo është kuadër nga Aleanca për Shqiptarët.

Bujare Abazi është inxhiniere në shkencat e aplikuara ( shërbimet postare, telegrafike dhe telefonike) e diplomuar në Universitetin e Zagrebit.

Ajo po ashtu është magjistre në fushën e ekonomisë dhe menaxhmentit. Për herë të parë në krye të kësaj agjencie shtetërore vjen një kuadër femër shqiptare, por edhe e profesioniste me karrierë të pasur në Postën e Maqedonisë. Bujare Abazi deri vitin e kaluar ishte nënkryetare e Shkupit. (INA)

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA