Fraksioni brenda BDI: Mjaft shpërdorimeve dhe n...

Fraksioni brenda BDI: Mjaft shpërdorimeve dhe ndikimeve politike në UT

Autori

Autori

Portali Tetova

June 22, 2023, 09:06

Sa i përket rrethanave të krijuara në zgjedhjet për Rektor në Universitetin e Tetovës, theksojmë: Konkursi nuk ka më vlefshmëri juridike, veçanërisht pas tërheqjes, akuzave dhe dyshimeve të bazuara të cilat u prezentuan nga 3 kandidatët, të cilët njëzëri u tërhoqën nga gara për Rektor.

Komisioni për zgjedhjen e Rektorit dhe të gjitha trupat e përmendur për shkelje ligjore e statutare duhet të riformatohen dhe Universitetit t’i jepet mundësia të gëzojë të drejtën e ushtrimit demokratik të ligjit dhe zgjedhjes së rektorit të ardhshëm në mënyrën më demokratike të mundshme, ashtu siç i ka hije një tempulli diturie.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA