Gashi: Nuk i votojm pa kushte ndryshimet kushte...

Gashi: Nuk i votojm pa kushte ndryshimet kushteutese

Autori

Autori

Portali Tetova

February 15, 2023, 08:02

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi nuk beson se këtë vit mund të votohen ndryshimet kushtetuese.

Në Programin 200 në Alsat, ai tha se partia e tij mbështet ndryshimet kushtetuese por me një kusht, që të pranohet amendamenti i tyre për luftën kundër korrupsionit.

“Me një kusht nëse pranohet amendamenti për lu ftë kundër korrupsionit.

Ne e kemi propozuar një amendament kushtetues duke qenë në Qeveri, kemi thënë se më së pari vlen për funksionarët tanë dhe kishim dashur që njëherë e përgjithmonë të ngriten kriteret e luftës kundër korrupsionit në këtë vend sepse jemi lodhur të gjithë me ata që keqpërdorin fondet e qytetarëve.

Mendoj se është koha e fundit që t’i japim fund kësaj”, tha Gashi në Programin 200, në Alsat.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA