Uncategorized

Gjyqtari Mateu Lahoz nuk caktohet në asnjë ndeshje këtë fundjavë në La Liga

Autori

Autori

Portali Tetova

January 5, 2023, 06:01

Mateu Lahoz është përjashtuar nga formacioni i arbitrave të La Ligës këtë fundjavë pasi ishte në qendër të polemikave në fushë.

Lahoz drejtoi derbin katalanas mes Barcelonës dhe Espanyol fundjavën e kaluar, duke dhuruar 16 kartonë të verdhë – duke përfshirë trajnerin e Barcelonës, Xavi – dhe dy të kuq.

Kjo ka bërë që atij të mos i ipet e drejta për të referuar në ndeshjet e kësaj fundjave.

Lahoz ishte po ashtu në qendër të vëmendjes edhe në Kampionatin Botëror, kur në ndeshjen çerekfinale mes Argjentinës dhe Holandës dhuroi 18 kartonë të verdhë.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA