Grubi: As Mickoski e as “Shën Micko” nuk e ndal...

Grubi: As Mickoski e as “Shën Micko” nuk e ndalin dot Korridorin 8 dhe 10D, qytetarët do të voziten në këto autostrada

Autori

Autori

Portali Tetova

May 12, 2023, 12:05

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi në vendosjen e gurthemelit për Korridorin 10D, aksin Prilep-Manastir, tha se i ka ardhur fundi marrjes peng të Kuvendit nga opozita për ndërtimet e korridoreve, përcjell TV21.

Grubi tha se kjo shumicë parlamentare , ky koalicion qeverisës do të mundësojë përfundimin e projekteve të njëjta.

“As Mickoski e as “Shën Micko” nuk mund ta ndalojë këtë projekt.

Ky projekt do të vazhdojë dhe t gjitha qeveritë, ndërsa qeveria e ardhshme do të jetë e njëjtë siç është kjo sot, do ta përfundojë këtë projekt, do t’i presë shiritat dhe të gjithë qytetarët do të voziten në to”, tha Grubi./tv21.tv

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA