Hazard flet për situatën te Real Madridi: Nuk f...

Hazard flet për situatën te Real Madridi: Nuk flas me Ancelottin

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Eden Hazard ka thyer heshtjen në një intervistë për mediumin belg “RTBF”, ku ka treguar se synimi i tij është të qëndrojë në Real Madrid edhe sezonin e ardhshëm.

Pavarësisht se ka regjistruar vetëm shtatë paraqitje këtë sezon në të gjitha garat, qëllimi i ish-reprezentuesit belg është të qëndrojë deri në fund të kontratës.

Kontrata e tij skadon në verën e vitit të ardhshëm.

“Do të doja të qëndroja. E kam thënë gjithmonë kështu. Shpresoj të luaj për të treguar se ende mund ta bëj. Njerëzit kanë dyshime, është normale. E kuptoj shumë mirë. Por për mua, unë jam ende këtu vitin e ardhshëm. Asnjëherë nuk e di, por një transferim nuk është në plan”, ka thënë Hazard, duke përjashtuar kështu largimin e tij nga “Santiago Bernabeu”.

“E vetmja gjë për të cilën mendoj është të luaj. Prandaj as që e mendoj largimin. Thellë brenda vetes mendoj: ‘Mund të kontribuoj diçka’. Nëse kontribuoj pak, njerëzit do të më besojnë përsëri. Ata mund të thonë me vete se kanë bërë një gabim duke më lënë jashtë. Më duhen vetëm minuta në këmbë. Nuk po them që pas tre muajsh pa luajtur do të shënoj pesë gola. Jo, më duhet kohë dhe te Real Madrid… atje nuk është koha, por e di se çfarë mund të kontribuoj akoma”, shtoi Hazard.

32-vjeçari tutje zbuloi se nuk flet me trajnerin e skuadrës, Carlo Ancelottin.

“Ka respekt mes nesh. Por, nuk do të them që flasim me njëri-tjetrin, sepse nuk flasim me njëri-tjetrin. Por, respekt do të ketë gjithmonë. Edhe nëse ai nuk më bën të luaj nesër. .. Duhet të kem respekt për një njeri si Carlo Ancelotti. Në atë që përfaqëson për futbollin, atë që ka bërë në karrierën e tij. Nuk ka asnjë problem”, tha ish-futbollisti i Chelseat.

Eden Hazard është pjesë e Real Madridit që nga viti 2019. Ai deri tash ka regjistruar në total 73 paraqitje, duke shënuar shtatë gola dhe shtuar 11 asistime.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin

DIASPORA