Ibrahimi: Është koha që edhe shqiptarët të prop...

Ibrahimi: Është koha që edhe shqiptarët të propozojnë një stemë shtetërore me simbolin e shqiponjës dykrerëshe – një kokë për maqedonasit dhe një për shqiptarët

April 20, 2023, 11:04

Ibrahimi: Është koha që edhe shqiptarët të propozojnë një stemë shtetërore me simbolin e shqiponjës dykrerëshe – një kokë për maqedonasit dhe një për shqiptarët

Sekretari i partisë Alternativa, Zeqirija Ibrahimi, në rrjetin social facebook ka shkruar se nëse LSDM dhe VMRO dakordohen për stemën e re, atëherë edhe shqiptarët duhet të propozojnë një stemë shtetërore për Maqedoninë e Veriut.

“Nëse LSDM e VMRO dakordohen për stemën e re të shtetit – për luanin e Gruevskit, të cilin dikur BDI-ja na e shiste si simbol shqiptar, është koha që edhe shqiptarët të propozojnë një stemë shtetërore për Maqedoninë e Veriut me simbolin e shqiponjës dykrerëshe – një kokë për maqedonasit dhe një për shqiptarët. Ma merr mendja se së paku Aleanca për Shqiptarët nuk ka asgjë kundër këtij propozimi.”, ka shkruar Ibrahimi.

Çështja e stemës shtetërore është riaktualizuar nga ish deputeti i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Spasenovski, ndërsa është lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe përfshirjen e bullgarëve në kushtetutë.
Lideri i VMRO-së, Hristijan Mickoski ka deklaruar se këto janë dy tema të ndryshme, ndërsa sa i përket ndryshimit të stemës, ka thënë se procedura duhet filluar menjëherë në Kuvend.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)

DIASPORA