Kabranov: Beteja e “Grupit të zjarrit” është me...

Kabranov: Beteja e “Grupit të zjarrit” është me Ali Ahmetin

Autori

Autori

Portali Tetova

March 6, 2023, 10:03

Beteja e “Grupit të zjarrit” është me Ali Ahmetin, dhe mund të thuhet se është një betejë e lidershipit të vjetër të udhëhequr nga Musa Xhaferi e Izet Maxhiti kundër njerëzve relativisht të rinj në parti në pozita të larta që i vendosi lideri Ali Ahmeti, thotë analisti politik Aco Kabranov duke komentuar zhvillimet dhe paknaqësitë brendapërbrenda partisë më të madhe të shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut, Bashkimit Demokratik pqër Integrim.

“Filluan të sulmojnë Artan Grubin dhe Bujar Osmanin me arsyetimin se ata dhe ministrat e tjerë në qeveri janë të dobët dhe nuk kanë rezultate dhe nuk ka demokraci në parti, por realisht kjo nuk rezulton ashtu, pasi që betaja e vërtet e të ‘zjarrtëve’ është me liderin e tyre Ali Ahmeti.

Nuk ka dyshim se mbështetja e faktorit ndërkombëtar është e kushtëzuar, ata mbështesin fytyrat e reja të njerëzve me të cilët Ahmeti do të fillojë reformimin e partisë që ka 20 vjet në pushtet në Maqedoninë e Veriut.

Ahmeti nuk e pranoi kërkesën e tyre, dhe ata që tentuan ta largonin Grubin nga posti i zëvendëskryeministrit dhe nga postet në parti, iu drejtuan direkt Ahmetit”, deklaroi Kabranov për PRESSonline.mk

 

Ai thotë se beteja e hapur do të zgjasë deri në zgjedhjet parlamentare të vitit të ardhshëm. “Të ‘zjarrtit’ nuk do ta fitojë këtë betejë, por do t’i sjellin dëm parties”, potencon Kabranov.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA