Kërkoi një çakmak/ 54-vjeçarja shqiptare i jep ...

Kërkoi një çakmak/ 54-vjeçarja shqiptare i jep fund jetës duke u djegur me benzinë

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e djeshme në kufirin mes Italisë dhe San Marinos.

Mediat raportojnë se një 54-vjeçare me origjinë shqiptare i ka dhënë fund jetës duke u djegur me benzinë. Në orët e para të pasdites së së hënës, gruaja ka shkuar në një pikë karburanti në via Fondo Ausa dhe sipas dëshmitarëve, ka kërkuar një çakmak dhe shishe bosh në lokalin e karburantit. Sipas tyre ajo ka thënë:

Djali im ka nevojë për to, ka mbetur në këmbë me motoçikletën e tij.

Pas kësaj, ajo ka mbushur shishen me benzinë dhe është larguar. 200 metra më larg, në brigjet e përroit, ajo i ka dhënë fund jetës duke u lyer me benzinë dhe duke u djegur. Alarmi është ngritur nga një person i cili nga pika e karburantit ka vënë re tymin.

Pasi policia dhe zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë shuar zjarrin, në një zonë mjaft të vështirë për t’u arritur kanë konstatuar vdekjen e saj. Pranë trupit është gjetur një çantë me të gjitha sendet personale që kanë bërë që policia të identifikohet. 54-vjeçarja me origjinë shqiptare kishte punuar në San Marino deri në janar.

Për shkak se ngjarja ka ndodhur mes kufirit të Italisë dhe San Marinos, ende nuk dihet saktësisht se cili shtet do të merret me zbardhjen e kësaj ngjarje.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA