Lëvizja BESA: BDI dhe LSDM të sëmurë nga pandem...

Lëvizja BESA: BDI dhe LSDM të sëmurë nga pandemia e korrupsionit, shërimin do e gjejnë së shpejti në OPOZITË

December 14, 2023, 12:12

Me keqardhje duhet të themi, se tashmë jemi shteti i vetëm në Europë e më gjërë, që jemi të kapluar nga epidemia më e rrezikshme për një shtet. Epidemia e korrupsionit, diagnozë kjo që Maqedonisë së Veriut ia konstatuan Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sistemi i shtetit për momentin ndodhet në vdekje klinike. Në çdo institucion rritet korrupsioni, qytetarët varfërohen, ndërsa funksionarët e pushtetit të BDI-së, LSDM-së, Aleancës për Shqiptarët po pasurohen.

Edhe më shqetësues është fakti, se kjo pandemi e korrupsionit i ka goditur keq në tru dhe i ka nxjerrë jashtë kontrolle të gjithë funksionarët aktual të pushtetit, të cilët, përveç se vjedhin popullin, vjedhin nga fondet e Bashkimit Europian, paskan vjedhur edhe parate e donuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Paratë që partneri më strategjik i shqiptarëve i ka dhënë për reforma në gjyqësor.

E gjithë kjo situatë dhe deklaratat e djeshme të ambasadores Angela Ageler, pastrojnë të gjitha dilemat për pushtetin aktual.

Se kjo Qeverie udhëhequr nga BDI, LSDM dhe ASH, që të mund të vjedhin edhe më shumë, largohen nga SHBA-ja, e cila paguan dhe kontribuon për vendosjen e drejtësisë në vend dhe i afrohen Rusisë, së cilës nuk i pengon krimi që ndodh në vendin tonë, por interesat e biznesmenëve të saj të cilët investojnë në biznese komari dhe kredi të shpejta.

Ilaçi i kësaj sëmundje që ka kapluar këtë pushtet, është vetëm izolimi i të gjithë funksionarëve aktual të pushtetit dhe dërgimi i tyre në opozitë, ku do të mund të rehabilitohen dhe të mbajnë përgjegjësi, si për shpërndarjen ashtu edhe për rritjen e epidemisë së korrupsionit.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA