Liga e Kampionëve mëson sot dy çerekfinalistët ...

Liga e Kampionëve mëson sot dy çerekfinalistët e radhës

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Gara më presitgjoze evropiane në nivel të klubeve, Liga e Kampionëve do të vazhdojë sot edhe me dy ndeshje të tjera, nga të cila do të dalin dy çerekfinalistët e radhës.

Në ”Estádio do Dragão” do të ballafaqohen Porto dhe Interi në duelin e dytë. Italianëyt hyjnë në këtë ndeshje me epërsinë e një goli pas fitores 1-0 në “Giuseppe Meazza”, por ky rezultat nënkupton që gjithçka është e hapur në këtë ndeshje sa i përket skuadrës që do të vazhdojë tutje.

Ballafaqim po aq interesante do të shohim edhe në “Etihad stadium”, aty ku Manchester City pret gjermanët e RB Leipzig. 1-1 ishte rezultati i ndeshjes së parë në Gjermani, andaj kjo sfidë pritet të jetë mjaftë interesante.

Të dy ndeshjet nisin nga ora 21:00.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA