Lloga: VMRO na sulmon me shpifje, sepse ua pris...

Lloga: VMRO na sulmon me shpifje, sepse ua prishëm ëndërrat anti BE dhe anti perëndim

Autori

Autori

Portali Tetova

March 9, 2023, 10:03

Akuzat që VMRO-DPMNE ka lëshuar ndaj tij dhe eksponentëve të tjerë të Aleancës për Shqiptarët, sekretari organizativ i kësaj partie dhe ministri i drejtësisë, Krenar Lloga, i ka cilësuar si shpifje që kanë për qëllim vetëm hakmarrjen politike.

Ai tha se është nga njerëzit që bashkë me subjektin, ASH-në, ia prishën VMRO-së ëndërrat kundër Bashkimit Evropian dhe perëndimit.

“Mua më vjen mirë që VMRO ka drejtu akuza drejt meje, sepse ashtu si në 2017 edhe në 2023 ne e kemi shkatërruar ëndërrën e tyre që është ëndërra anti BE dhe anti perëndimit.

Dhe këto akuza te unë kanë qenë të derejtuara për arsye sepse unë kam qenë një nga këto njerëz brenda ASh që ka kontribuar që të krijohet kjo ekodistancë mes tyre.

Akuzave të tyre prokuroria u ka dhënë përgjigje seë janë tpavërteta.

 

Mandej shtrohet pyetja se dy vite më parë ata mkanë dhënë votën me unanimitet për mu që të jem anëtar i KSHZ dhe në mungesë të fakteve për të sulmu ASh-në dhe eksponentë të saj ata janë marrë me të pavërteta dhe duke ushqy pjesën e tyre të popullit dhe militantëve me gënjeshtra që skanë të bëjnë me të vërtetë”, deklaroi ministri Lloga.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA