728 x 94

Mbi 800 dilerë janë kapur nga SPB-Tetovë në pesë vitet e fundit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 17, 2023, 08:03

Policia e Tetovës ka arritur të kapë 808 persona për trafikim të lëndëve nárkotike në 5 vitet e fundit.
Kjo është një shifër e lartë dhe tregon se krĩmĩ i organizuar në fushën e nárkotĩkëve vazhdon të jetë një problem i rëndë në qytetin e Tetovës.
Në një deklaratë ekskluzive, për TS, zyrtarët e policisë bënë të ditur se këta persona janë kapur nëpërmjet operacioneve të ndryshme policore, si dhe nëpërmjet informatave të bërë nga qytetarët.

Sipas tyre, ky është një rezultat i mirë, por ata theksuan se lúfta kundër këtij fenomeni krĩminel nuk do të ndalet. Ky numër i lartë i personave të kapur tregon se qytetarët e Tetovës po bëjnë të gjitha përpjekjet për të ndaluar trafikun e drògës dhe për të lúftuar krĩmĩn e organizuar në të gjitha format e tij.

Sipas autoriteteve vendore, kjo nuk është një betejë e lehtë, por ata po bëjnë të gjitha përpjekjet për të mbrojtur popullin nga efektet e dëmshme të drògës.

 

Zyrtarët e policisë bëjnë thirrje për bashkëpunimin e qytetarëve në këtë fushë. Ata theksuan se informacioni i bërë nga qytetarët ka qenë shumë i rëndësishëm në arritjen e këtij rezultati dhe se kjo vazhdon të jetë një ndër mjetet më efektive për të luftuar këtë fenomen krĩmĩnel. /TS/

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
IMG_6938
Mexhiti: Shokët e Gruevskit dhe dostat e Menduh Thaçit në panik nga humbja
Казино Аврора Зеркало
Для российской мобильной ОС "Аврора" хотят начать разрабатывать игры Компьютерные и мобильные игры
IMG_6910
Fillon shembja e stadiumit të Tetovës për t’u ndërtuar i riu, eskavatorin e nget Bilall Kasami
Screenshot
Krerët e VLEN dhe Fetah Alimi pjesëmarrës në stadium
IMG_6890
Stërmbushet stadiumi i Tetovës

DIASPORA