Mbi 800 dilerë janë kapur nga SPB-Tetovë në pes...

Mbi 800 dilerë janë kapur nga SPB-Tetovë në pesë vitet e fundit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 17, 2023, 08:03

Policia e Tetovës ka arritur të kapë 808 persona për trafikim të lëndëve nárkotike në 5 vitet e fundit.
Kjo është një shifër e lartë dhe tregon se krĩmĩ i organizuar në fushën e nárkotĩkëve vazhdon të jetë një problem i rëndë në qytetin e Tetovës.
Në një deklaratë ekskluzive, për TS, zyrtarët e policisë bënë të ditur se këta persona janë kapur nëpërmjet operacioneve të ndryshme policore, si dhe nëpërmjet informatave të bërë nga qytetarët.

Sipas tyre, ky është një rezultat i mirë, por ata theksuan se lúfta kundër këtij fenomeni krĩminel nuk do të ndalet. Ky numër i lartë i personave të kapur tregon se qytetarët e Tetovës po bëjnë të gjitha përpjekjet për të ndaluar trafikun e drògës dhe për të lúftuar krĩmĩn e organizuar në të gjitha format e tij.

Sipas autoriteteve vendore, kjo nuk është një betejë e lehtë, por ata po bëjnë të gjitha përpjekjet për të mbrojtur popullin nga efektet e dëmshme të drògës.

 

Zyrtarët e policisë bëjnë thirrje për bashkëpunimin e qytetarëve në këtë fushë. Ata theksuan se informacioni i bërë nga qytetarët ka qenë shumë i rëndësishëm në arritjen e këtij rezultati dhe se kjo vazhdon të jetë një ndër mjetet më efektive për të luftuar këtë fenomen krĩmĩnel. /TS/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA