Mexhiti: Ahmeti të deklarohet kush është lider i BDI-së, ai apo Artan Grubi?

Autori

Autori

Portali Tetova

March 9, 2023, 09:03

Nënkryetari i BDI-së dhe njëri nga udhëheqësit e “Grupit të Zjarrit”, Izet Mexhiti ka kërkuar që lideri i partisë Ali Ahmeti të thotë publikisht nëse ai është kryetar i partisë apo zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi.

Kjo vjen pasi Ahmeti emëroi shefin e diplomacisë, Bujar Osmanin, koordinator të politikave në degën e Çairit, ku kryetar është Mexhiti, dhe pas njoftimit të Grubit se do të vijojnë zgjedhjet e brendshme partiake në degën Çair dhe Saraj.

“Nëse Ahmeti dëshiron të më largojë mua, para se ta emërojnë Osmanin, duhet të më shkarkojnë fillimisht, e më pas të caktojnë një ushtrues detyre të kryetarit të Degës së Çairit. Shkarkimet dhe revanshizmi nuk ishin karakteristika të BDI-së”, deklaroi Mexhiti për gazetën “Sloboden Pecat”.

“Do të presim që të deklarohet kryetari de jure (Ali Ahmeti), sepse deri tani është deklaruar kryetari de fakto (Artan Grubi). Nëse ia delegon këto kompetenca Artanit, Ahmeti duhet ta thotë publikisht.

 

Nuk e di se si Ahmeti lejon Grubin që partinë ta trajtojë si tezgë. Artani tregon se kush do të jetë koordinatori i politikave të degës së Çairit, kur do të ketë zgjedhje të degës, kur do të mbahet Kongresi. Ai thotë se ai që ka hyrë dje në parti ka lobuar për mua tek Ahmeti dhe unë kam 20 vite në BDI.

Ka lobuar që unë të bëhem kryetar dege dhe deputet?! Kjo tashmë është tragjikomike. Me këtë ose Grubi dëshiron të thotë se është de facto kryetar i BDI-së ose është jashtëzakonisht joserioze dhe dëshiron të na bëjë të qeshim, si me videon me futbollin si antistres për ministrat. Është një gjë e çuditshme, por ia vlen të analizohet”, theksoi Mexhiti për “Sloboden Pecat”.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA