Lajme

Mexhiti porosit Ahmetin: Mos u mashtro nga pushtetarët, pyet qytetarët

Autori

Autori

Portali Tetova

January 25, 2023, 01:01

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti i është kundërpërgjigjur deklaratave të kreut të partisë Ali Ahmeti se “grupi i zjarri” është në rrugë të gabuar dhe duhet të kthehet në parti. Mexhiti, nga Kumanova apeloi Ahmetit që të mos mbajë takime kundër tyre dhe mos të lejoj të mashtrohet nga pushtetarët, por le ta nxjerr ekzekutivin e tij para qytetarëve dhe ti pyes qytetarët se sa kanë punuar ata funksionarë.

“Nëse qytetari, sovrani, na thotë që e keni gabim ne nuk kemi hatër mbetje, ne na drejton qytetari. Por fatkeqësisht, ne dolëm në tubime, në takime me qyt4etarët dhe ata pasuan pas nesh.

Nëse ne flasim për pakënaqësitë, për revizioin dhe e elaborojmë para qytetarit në çdo fushë dështimet e këtij ekzekutivi është e mirë që ato që i mbajnë tubimet në Gostivar dhe tani në Tetovë, le ta nxjerr Ali Ahmeti ekzekutivin dhe le ta dëshmojë se kanë bërë punë për Gostivari, kanë bërë punë për Tetovën, kanë bërë punë për Likovën kanë bërë për gjëra të tjera dhe jo të ketë tubime për grupin e zjarrit dhe për ne”, tha Izet Mexhiti, nënkryetar i BDI-së.

Edhe Nevzat Bejta iu kundërpërgjigj palës tjetër në BDI, duke i quajtur si “teneqe të ndryshkura që do i marrë era”.

 

“Do të fryjë një erë edhe teneqen do e çojë në ajër, pastaj shtëpia do të mbese pa çati, do e kapë shiu e do të rrënohet. Atë nuk e dëshirojmë ne, ne dëshirojmë që BDI-ja të jetë bashkë, pa njerëzit e ndryshkur të BDI-së që i bëjnë përçarje. Kush janë njerëzit e ndryshkur sipas jush? Po i kemi thënë, janë qeveritarët në krye me Artan Grubin”, tha Nevzat Bejta, BDI.

Beteja në terren e dy grupeve në BDI do të vazhdojë edhe ditët e ardhshme. Takimin e radhës nga Grupi i zjarrit e paralajmërojnë me forumin e gruas, ndërsa pala tjetër me qytetarët e rrethinës së Tetovës. /Alsat.mk

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA