Mexhiti vazhdon të mos i kursej kritikat ndaj G...

Mexhiti vazhdon të mos i kursej kritikat ndaj Grubit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 10, 2023, 10:02

Nënkryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim dhe njëri nga anëtarët e “Grupit të Zjarrit”, Izet Mexhiti, ka hedhur një sërë akuzash ndaj Artan Grubit nga takimi me qytetarët e Hasanbegut.

“Ne erdhëm këtu para jush, sepse do të vijmë prap, do të jenë zgjedhjet e parakohshme ose të rregullta, gjashtë muaj ose 1 vjet.

Ne mund të ikim këto 6 muaj ose 1 vjet, por duhet të vijmë para jush dhe të ballafaqohemi, për të kërkuar votën sërish. Politikani është lypës i votës.

Nuk mund të jesh edhe lypës edhe arrogant. Edhe lypës, edhe çallëmxhi, edhe lypës edhe e mbyll telefonin.

 

Ne kërkuam që të themelohen organet, pasi sipas tij(Artan Grubit) nuk duheshte të themelohen as organet.
Sipas tij nuk ka nevoj as për votuesin. As për takimet me qytetarët, as për Këshilli Vendor, as për degën, as për kryesinë qendrore. Mjafton që t’ia bëjnë pr, mjafton që t’i rrinë afër kryetarit”, tha Mexhiti.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA