Mickoski mesazh BDI-së dhe Ali Ahmetit: Është k...

Mickoski mesazh BDI-së dhe Ali Ahmetit: Është koha për pension dhe opozitë!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2023, 11:05

“22 vite BDI-ja është në pushtet. 22 vite nuk jetojnë për Shqiptarët, por jetojnë nga ata”
Në këtë mënyrë, sic njofton KlanM, lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, nga Tetova, ka drejtuar akuza në adresë të BDI-së, duke shtuar se 22 vite në pushtet BDI-ja është pjesë e të gjitha aferave, skandaleve dhe vuajtjeve të popullit. Lideri I opozitës maqedonase pretendon se BDI-së dhe Ali Ahmetit i ka ardhur fundi.

“Mjaft. Deri këtu ishte. Mjaft vodhët dhe ndërtoni fatin në fatkeqësinë e popullit. Mjaft e pini gjakun e popullit i cili është gjithnjë e më pak. Është koha për pension dhe opozitë. Këtë populli do ta bëjë në këto zgjedhje, në meër të gjitha tradhëtive, disfatave dhe mosukseseve” – deklaroi Hristijan Mickoski.
Këto komente, sic njofton KlanM, kreu I VMRO-DPMNE-së I bëri në tribunën partiake në Tetovë me titull “Politikat Sociale kundër varfërisë” në kuadër të fushatës “Kjo është Maqedonia për të gjithë”. Tema kryesore ishte largimi masiv nga vendi.

“Në Maqedoni nuk janë problem bashkësitë etnike, problem paraqesin kriminelët e LSDM-së dhe BDI-së. Shihni Pollogun, fshatra me shumë pak drita, njerëzit largohen. Tetova ska ujë për pije, në Shipkovicë asgjë nuk është bërë nga përmbytjet e fundit. Asnjë fshat I Malësisë së Tetovës ska kanalizim dhe rrugë cilësore” – tha Mickoski.

Sipas Mickoskit, sic percjell KlanM, njerëzit nuk largohen nga vendi për shkak të varfërisë, por për shkak të mosfunksionimit të sistemit dhe për shkak se kanë humbur motivin për jetë në vendlindje për shkak të paaftësisë që Qeverisë. /KlanMacedonia/

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA