Ministria e Shëndetësisë prezantoi aplikacionin...

Ministria e Shëndetësisë prezantoi aplikacionin “Shëndeti im”

Autori

Autori

Portali Tetova

May 25, 2023, 01:05

Ministria e Shëndetësisë prezantoi aplikacionin “Shëndeti im” e cila u mundëson qytetarëve të kenë qasje në të dhënat personale shëndetësore.

Aplikacioni mundëson informacione mbi analizat diagnostike, udhëzimet për ekzaminime të specializuara, vaksinat dhe certifikatat e vaksinimit dhe informacione të tjera në formën e një dosje shëndetësore personale.

Përfaqësuesit e sistemit elektronik “Termini im” thanë se në të ardhmen do të futen dhe të dhëna shtesë lidhur me vaksinimin e rregullt, i cili është në kalendarin e imunizimit si dhe vaksinave tjera shtesë.

“Të dhënat merren nga sistemi elektronik “Termini im” i cili këtë vit mbush 10 vjet. “Shëndeti im” është në tre gjuhë shqip, maqedonisht dhe anglisht.

Aplikacioni ka qasje interaktive të thjeshtë përdorimi, dhe mund të zbritet si në celular ashtu dhe në versionin desktop.

 

Qëllim ynë është që aplikacionin ta mbindërtojmë, në sistemin “Termini im” evidentohen të gjitha vaksinat e kalendarit të rregullt të imunizimit te fëmijët parashkollor dhe shkollor. Së shpejti do t’i evidentojmë dhe të gjitha vaksinat e tjera shtesë në bashkëpunim me institucionet ndërkombëtare”, deklaroi Zhaklina Cagaroska, Drejtoria për shëndetësi elektronike.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë
xhemail-jusufi-1
BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

DIASPORA