Nesër dhe të dielën në fshatin Gjermë mbahen”Lo...

Nesër dhe të dielën në fshatin Gjermë mbahen”Lojrat popullore tradicionale dhe folklori në Malsinë e Tetovës”

Autori

Autori

Portali Tetova

June 9, 2023, 09:06

Nën organizimin e Shoqatës Intuita nga Tetova, këtë vikend më datë 10 dhe 11 Qershor, në fshatin Gjermë të Tetovës për herë të parë do të mbahet manifestimi “Lojrat popullore tradicionale dhe folklori në Malsinë e Tetovës”.
Manifestimi i tillë organizohet për herë të parë në të cilin do të paraqiten lojra të vjetra populle të cilat gati të haruara për pjesën më të madhe të gjeneratave të reja.

Manifestimi është i hapur dhe janë të mirëseardhur të gjithë ata të cilët kanë nostalgji për të këto lojra tradicionale autoktotone të malësisë së Sharrit.

Mos e humb

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon

Më shumë nga kategoria

IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
Online Spor Bahisleri Şirketi Ve Casin
All The Classic Pinup Poses For Vintage Romance Photoshoot
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
Pin Up Online Casino Aviator Pin Upwards Apostas Esportiva
IMG_4179
Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

DIASPORA