Nga sonte në mesnatë përsëri do ketë ulje të çm...

Nga sonte në mesnatë përsëri do ketë ulje të çmimit të benzinës!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 17, 2023, 01:03

Komisioni Rregullatior për Energjetikë (KRRE) sot ka marrë vendim për uljen e çmimit të EUROSUPER BS-98 për 2 denarë për litër, dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri për 2,5 denarë.

Çmimet e reja të këtyre dy karburanteve do të hyjnë në fuqi pas mesnate.

Vendimi i sotëm vjen pas vendimit të djeshëm për uljen e çmimit të dy derivateve të tjera të kategorisë përkatëse – Eurosuper BS-95 dhe Eurodieseli për dy dinarë për litër.

Me vendimin e sotëm, menjëherë pas mesnate, çmimet e derivateve të naftës do të jenë:

 

Benzina EUROSUPER BS 95 – 81,5 denar/litër
Benzin motorik EUROSUPER BS 98 – 83,5 MKD/litër

Karburanti dizel EURODIESEL BS (D-E V) – 75,5 denarë/litër
Naftë Extra-light 1 (EL-1) – 74 denarë/litër
Naftë M-1 NS – 39.779 denarë/kilogram

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA