728 x 94

Nga sonte në mesnatë përsëri do ketë ulje të çmimit të benzinës!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 17, 2023, 01:03

Komisioni Rregullatior për Energjetikë (KRRE) sot ka marrë vendim për uljen e çmimit të EUROSUPER BS-98 për 2 denarë për litër, dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri për 2,5 denarë.

Çmimet e reja të këtyre dy karburanteve do të hyjnë në fuqi pas mesnate.

Vendimi i sotëm vjen pas vendimit të djeshëm për uljen e çmimit të dy derivateve të tjera të kategorisë përkatëse – Eurosuper BS-95 dhe Eurodieseli për dy dinarë për litër.

Me vendimin e sotëm, menjëherë pas mesnate, çmimet e derivateve të naftës do të jenë:

 

Benzina EUROSUPER BS 95 – 81,5 denar/litër
Benzin motorik EUROSUPER BS 98 – 83,5 MKD/litër

Karburanti dizel EURODIESEL BS (D-E V) – 75,5 denarë/litër
Naftë Extra-light 1 (EL-1) – 74 denarë/litër
Naftë M-1 NS – 39.779 denarë/kilogram

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
Казино Аврора Зеркало
Для российской мобильной ОС "Аврора" хотят начать разрабатывать игры Компьютерные и мобильные игры
IMG_6910
Fillon shembja e stadiumit të Tetovës për t’u ndërtuar i riu, eskavatorin e nget Bilall Kasami
Screenshot
Krerët e VLEN dhe Fetah Alimi pjesëmarrës në stadium
IMG_6890
Stërmbushet stadiumi i Tetovës
IMG_6889
Rrëfimi i 61 vjeçarit që u sulmua nga ariu. Zoti më dha një fuqi që ta shtyj dhe të fshihem në kasolle

DIASPORA