Pamjet e viteve 70' dhe 80' që po përsëriten

Pamjet e viteve 70′ dhe 80′ që po përsëriten

Autori

Autori

Portali Tetova

January 23, 2023, 03:01

Shkrim nga Valon Idrizi

Kjo pamje ka qenë edhe viteve 70′ dhe 80′ kur të parët tanë (mosha e personit në foto) kanë migruar nga represioni politik dhe për një një mirëqenie më të mirë.

Gjenerata e personit në foto migruan sepse këtu kanë pasur shumë gjëra për të bërë, kjo gjeneratë bëri ndryshimin e madhë nga shtëpitë me baltë e gurëz në shtëpitë me beton. Nga shtëpitë që nuk kishin asnjë kusht elemtar në shtëpi me standarte Evropiane.

Migruan sepse janë përkujdesur edhe për 20 antar të tjerë që i kanë lënë në vendlindje. Migruan sepse janë përkujdesur që të ndërtojnë diçka për vete, fëmijët dhe nipat e mbesat e tyre.

Migruan që këtu të krijojnë një të ardhme më të mirë dhe ti mbajnë në vendlindje pasardhësit e tyre, e jo ti përcjellin si personi në foto.

 

Ata migruan për të mos migruar fëmijët dhe nipat e tyre, por fatkeqësia është tani që ata janë në penzion, kthehen që ta shijojnë vendlindjen e tyre por ende duhet ti përcjellin pasardhësit për andej nga vet kanë ardhur.

Ndryshimi i viteve 70′ e 80′ është se vetëm ndrohen gjeneratat që migrojnë.

Ju të dashur politikanë vazhdoni me këtë politikbërje derisa të ngelni vetëm ju këtu, e nuk do ketë edhe kush të ju votoj.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA