Lajme

Qoku: VLEN është vlera më e re demokratike në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 01:05

Bekim Qoku-deputeti i ardhshëm i Kuvendit të Maqedonisë që njëherazi përfaqësonte VV në listën e VLEN në njësinë e 6 zgjedhore ka deklaruar se deputetët e VLEN duhet të jenë gjithmonë në krye të detyrës dhe në shërbim të votueseve të tyre, kombit të tyre, por edhe të të gjithë qytetarëve të shtetit.

“Falënderim për çdo votë e dhënë për koalicionin VLEN.
Mirënjohje për çdo votë të pastër si loti.
Do të kisha thënë se një votë për VLEN, vlen të paktën dhjetëfishin e asaj që është blerë, vjedhur apo përvetësuar në mënyrë të padrejtë nga subjekti politik ndër më të korruptuarit në Evropë.
Andaj, kur e di se me sa mund e sakrificë është dhënë secila votë për opozitën shqiptare, deputetët e dalë nga kjo votë kanë edhe përgjegjësinë e lartë morale dhe politike t’i qëndrojnë besnik asaj vote, të atyre qytetarëve. Ata duhet të jenë gjithmonë në krye të detyrës dhe në shërbim të votueseve të tyre, kombit të tyre, por edhe të të gjithë qytetarëve të shtetit.
VLEN është vlera më e re demokratike në Maqedoninë e Veriut dhe e shqiptarëve në Ballkan.
VLEN, ndryshimi ka nis!”, ka shkruar Qoku. /tetova1/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA