Shpeshtohen sulmet ndaj policëve – katër raste vetëm gjatë ditës së djeshme

Autori

Autori

Portali Tetova

May 6, 2024, 05:05

Sulme ndaj policëve derisa janë duke kryer detyra zyrtare – janë duke ndodhur thuajse çdo ditë në Maqedoninë e Veriut, transmeton TV21. Kjo mund të kuptohet nga buletini ditor i Ministrisë së Punëve të Brendshme, ku çdo ditë regjistrohen raste të tilla, por vetëm gjatë ditës së djeshme kanë qenë 4 të tilla.

Tri raste kanë qenë sulme verbale dhe sjellje agresive, ndërkaq një rast dhe sulm fizik.

Rastet e sulmeve verbale kanë ndodhur në Pehçevë nga Gj.S.(49), në Matkë të Poshtme nga M.I.(46) nga Shishova dhe në Shkup nga D.A.(19) nga Shkupi.

Ndërkaq sulmi fizik ndaj policit ka ndodhur në Resnje, nga M.I.(33) nga Resnja.

“Më 05.05.2024 në ora 04.10 sheshin e qytetit në Resnje, nëpunësit policorë nga Stacioni Policor Resnje kanë privuar nga liria M.I.(33) nga Resnja për shkak se fizikisht ka sulmuar nëpunës policor i cili ka qenë duke kryer detyrat zyrtare”, qëndron në buletinin e MPB-së.

Për katër rastet nga MPB-ja thonë se pas dokumentimit të rasteve, do të vijojë kallëzim përkatës./TV21

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA