Shqiptarja futet në listën e Forbes si sipërmar...

Shqiptarja futet në listën e Forbes si sipërmarrësja më e suksesshme në Europë nën 30 vjeç

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2023, 09:03

Kristiana Çela, 27 vjeçe është shqiptarja e listuar si një nga 30 sipërmarrësit më të suksesshëm nën moshën 30 vjeç, në Evropë. E reja që ka shkuar në Britaninë e Madhe me një kamion bashkë me familjen e saj, sot shijon fytet e viteve të tëra pune dhe mundit të saj.

Palestra për të nisi si passion, por sot ajo ka mbi 3 milionë ndjekës në rrjetet sociale dhe mbi 80 mijë abonues në aplikacionin EvolveYou që ka për qëllim krijimin e një diete dhe programi të personalizuar.

Çela e ka ngritur këtë aplikacion me ortakun e saj, Jack Bullimore. 27-vjeçarja shqiptare ka edhe një linjë veshjesh të posaçme për fitnes, Cela Oner Active.

Të gjitha së bashku gjenerojnë të ardhura vjetore që tejkalojnë 34 milionë dollar në vit për çelën dhe ortakun e saj.

Postimi i Forbes:

Nga postimi i ushtrimeve në internet, Krissy Cela ndërtoi ndjekës në Instagram, që sot numëron 3.1 milionë. Emigrantja shqiptare në Mbretërinë e Bashkuar dhe gjimnazisti Jack Bullimore e bënë biznes në vitin 2017: aplikacioni i tyre i fitnesit dhe ushqimit EvolveYou me fokus femrat, plus linjën e veshjeve të gjimnastikës Cela Oner Active, gjenerojnë të ardhura vjetore që tejkalojnë 34 milionë dollarë.

Aplikacioni numëron 80,000 abonentë aktivë mujorë.

 

Postimi i Kristana Çelës:

NJOFTIM I MADH! Unë as nuk mund ta besoj që po e shkruaj këtë… jam në listën e Forbes, nën 30 vjeç. Çfarë po ndodh në të vërtetë! Së pari, ju faleminderit, pa dyshim që kjo nuk do të ishte e mundur kurrë pa mbështetjen tuaj. Me mbështetjen tuaj ju më ndihmoni të ndihmoj të tjerët dhe për këtë jam e bekuar që ju kam pranë.

Disa prej jush mund ta dinë dhe të tjerët mund të mos e dinë, por kjo nuk ndodhi brenda natës. Unë jam një refugjate që kam emigruar në Britaninë e Madhe nga Shqipëria në pjesën e pasme të një kamioni me banane me familjen time mbi 20 vjet më parë. Falënderoj çdo ditë prindërit e mi që morën rrezikun më të madh të jetës së tyre për të më dhënë mundësinë dhe privilegjin që edhe të mund të bëj atë që bëj sot. Ju dua te dyve!

Unë hyra në palestër pa asnjë qëllim për të rritur një komunitet prej 6 milionë femrash në mbarë botën. Jack dhe unë lançuam aplikacionin evolveyou me shpresën për të ndihmuar gratë të ndërtojnë forcë mendore dhe fizike!

E dija që do të ishe i mrekullueshëm, i besova fort. E dija se ardhja nga dhoma jonë e gjumit në një zyrë të vogël dhe tani në një komunitet global prej afro 100 mijë femrash do të ishte e mundur, nuk dyshova tek ne për asnjë sekondë! E dija sepse qëllimi ynë ka qenë gjithmonë t’i bëjmë gratë të besojnë se është e mundur!

 

Pra, ja ku jemi tani, duke u rritur dhe përmirësuar çdo ditë. Çfarë bekimi të di se zgjohem çdo ditë dhe shoh gra të tjera që bëjnë një ndryshim të madh në jetën e tyre me ndihmën e një produkti që kemi ndërtuar.

Faleminderit, faleminderit, një falënderim i madh që besuat tek ne. Për të na zgjedhur dhe thjesht për të besuar në këtë vizion. Së fundmi, çdo emigranti që e lexon këtë… mos guxoni të hiqni dorë! PS nëse prisnit një postim shtatzënie apo fejese, më falni! Mund të festoj edhe gjëra të tjera!

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Krissy Cela (@krissycela)

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA