Skandaloze: Kosova shfaqet si pjesë e Serbisë n...

Skandaloze: Kosova shfaqet si pjesë e Serbisë në Konventën e Turizmit në Tiranë

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2023, 10:04

Në kryeqytetin e Shqipërisë, në Tiranë, është mbajtur Konventa Ndërkombëtare e Turizmit, bashkëorganizuar për herë të parë në Balllkan me Organizatën Botërore të Turizmit, shkruan Periskopi.

Përveç takimit, vëmendje të madhe ka tërhequr një hartë e shfaqur gjatë aktivitetit.

Gjatë konventës, në ekran pas të ftuarve shfaqet një hartë e Shqipërisë dhe vendeve fqinje, ku në të Kosova është pjesë e Serbisë.

Ndaj këtij skandali nuk mbeti pa reaguar edhe mediumi serb, b92, i cili i kushtoi një artikull të veçantë, me titull “Harta shokuese: E ashtuquajtura Kosovë është pjesë e Serbisë”.

 

Kjo hartë ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve ndërkohë zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, e cila ndodhej në aktivitet dukej aspak e shqetësuar.

Në të njëjtin aktivitet mori pjesë dhe kryeministri Edi Rama.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”

DIASPORA