Spasovski: Nuk ka asnjë dallim në mes Gruevskit...

Spasovski: Nuk ka asnjë dallim në mes Gruevskit dhe Mickoskit!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 16, 2023, 08:02

Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski, në emisionin “Intervistë në Shenja”, tha se nuk ka asnjë dallim në mes Nikolla Gruevskit dhe Hirstijan Mickoskit.

“Cili është ndryshimi? A mund të shohim ndonjë ndryshim nga ajo periudhë deri tani. Shihni se si udhëhiqet në komunat dhe do të shihni gjitha aktivitetet të cilat i kanë”, tha Spasovski.

Sipas tij në 12 vite VMRO-DPMNE nuk ka bërë asnjë hap që ta ec para shtetin drejt NATO-s dhe BE-së, rritet euroskepticizmi, keni shkelje të drejtave të njeriut nëpërmjet përgjimeve, projekte si “Shkupi 2014”, shtet i kapur, presion mbi medieve, dy herë largim te deputetëve nga kuvendi… e gjithë këtë, sipas tij, nuk e tolerojnë vlerat e BE-së.

 

“Është e qartë se për struktura të tilla, të cilat, dëshirojnë të jenë pushtet në të ardhmen pa programe të qarta se si të bëhet kjo, kjo gjendje e staut kuo është zgjidhje me e mirë. Për këtë e bëj atë paralele dhe them se asgjë nuk ka ndryshuar”, tha Spasovski.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA