Taravari: Shtetasit e Kosovës do të paguajnë sh...

Taravari: Shtetasit e Kosovës do të paguajnë shërbime shëndetësore në Maqedoni njejtë si shtetasit e RMV-së

Autori

Autori

Portali Tetova

June 7, 2023, 01:06

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari sot në konferencë për 100 ditët e kësaj partie në Qeveri tha se gjatë muajve të ardhshëm do të përgatitet strategji shtetërore për sistemin shëndetësorë.

Taravari tha se mes tjerash me këtë strategji do të mundësohet që shtetasit e Kosovës të paguajnë tarifa të njëjta si shtetasit e Maqedonisë së Veriut në shërbime shëndetësore.

“Do të sigurojmë 20 ambulanca për institucionet shëndetësore në vend dhe në fund jam i lumtur të iu njoftoj se vëllezërit tanë nga Kosova nuk do të paguajnë më shuma astronomike për shërbime shëndetësore në Shkup. Tarifat për shtetasit e Kosovës do të jenë të njëjta sikur ato për shtetasit e Republikës së Maqedonisë së Veriut”, deklaroi Taravari.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë

DIASPORA