Të jetoj në Maqedoni pas studimeve – Arturi nga...

Të jetoj në Maqedoni pas studimeve – Arturi nga Taxhikistani: Pse jo?!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 24, 2023, 12:03

Studentët nga Taxhikistani dhe Pakistani shprehen të gatshëm për të jetuar në Maqedoni edhe pas studimeve, përcjell Klan Macedonia.

“Epo, përgjigja do të ishte po, sepse me sa kam konstatuar gjatë qëndrimit tim këtu, kemi vizituar disa kompani, të cilat duhet të përzgjedhin studentë, me aftësi tashmë të fituara.

Si për shembull kemi njohuri nga shkenca kompjuterike”, tha Arturi nga Taxhikistani .

Ai shton se pavarësisht vështirësive momentale për t’u punësuar, ndoshta pas përfundimit të studimeve do të arrijnë të integrohen mirë në shoqëri dhe nuk e përjashton mundësinë e as nuk e fsheh dëshirën për të vazhduar jetën në Maqedoninë e Veriut/KlanMacedonia.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA