Trençevska jep dorëheqje nga strukturat e LSDM-së

Autori

Autori

Portali Tetova

May 9, 2024, 11:05

Pas dorëheqjes së Fatmir Bytyqit dhe Kostadinovit, dorëheqje nga posti partiak në LSDM ka dhënë edhe Jovanka Trençevska.

“Me ditën e djeshme të zgjedhjeve treguam se jetojmë në një shtet demokratik ku pushteti i takon popullit! Ashtu siç duhet të jetë. Faleminderit të gjithë qytetarëve që dolën dje dhe votën për ndryshime në mënyrën tuaj!

Gjatë mandatit tonë si Lidhje Socialdemokrate e Maqedonisë nuk kemi lënë askënd të vetëm, kemi futur masa dhe ligje që i ndihmojnë të gjithë qytetarët. Ne sollëm rrogat dhe pensionet më të larta, u kujdesëm për më të rinjtë dhe personat me aftësi të kufizuara. Hapat që nuk dua të zbehen me kalimin e kohës!

Prandaj sot po largohem nga kryetarja e Forumit të Gruas të LSDM-së, pozitë të cilën e kam kryer me ndershmëri, me dinjitet dhe në shërbim të qytetarëve. Por nga veprimet e mia kuptova se qytetarët nuk kanë nevojë vetëm për ligje të mira, por edhe për reforma të forta!”, shkruan Trençevska.

Ajo shton se po tërhiqet nga strukturat e partisë me plot përgjegjësi dhe vetëdije, me sigurinë se nuk e ka tradhtuar besimin që i është dhënë.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA