Vritet me thikë një shtetase e Maqedonisë së Ve...

Vritet me thikë një shtetase e Maqedonisë së Veriut në Zvicër, arrestohet bashkëshorti

April 14, 2023, 09:04

Vritet me thikë një shtetase e Maqedonisë së Veriut në Zvicër, arrestohet bashkëshorti

Publikuar 22:49 14 Prill, 2023

Mëngjesin e së premtes, një grua u gjet e pajetë në një apartament në Erlen të Zvicrës. Policia dyshon se bëhet fjalë për vrasje. Një 42-vjeçar i dyshuar është arrestuar

Vepër e përgjakshme në Erlen TG: Pak pas orës 11:00, një burrë telefonoi qendrën e thirrjeve të urgjencës kantonale. Ai tha se ka therë për vdekje gruan e tij. Kur forcat e Policisë Kantonale të Thurgaut mbërritën në Neuhofstrasse, burri u arrestua. Ai nuk rezistoi. I dyshuari është një 42-vjeçar nga Maqedonia e Veriut.

Ekipet e shpëtimit gjetën në pronë një grua 39-vjeçare me plagë të rënda. Mjeku i urgjencës mundi të konstatonte vetëm vdekjen.

Kur u pyet nga gazeta “Blick”, një zëdhënës i policisë shpjegoi se gruaja kishte plagë me thikë. Viktima është gjithashtu nga Maqedonia e Veriut, transmeton portali Shtegu.

Shërbimi mjeko-ligjor i Policisë Kantonale të Thurgaut ka siguruar gjurmët në vendin e krimit. Policia ka arrestuar të dyshuarin. Zyra e prokurorit publik tani ka hapur një hetim penal. Policia ka nisur hetimet. Instituti i mjekësisë ligjore sqaron shkakun e saktë të vdekjes.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”

DIASPORA