Xhaferi: Nëse do të shkojë në opozitë varet prej rezultatet e bisedimeve për qeverinë e re

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 11:05

Kryeministri teknik Talat Xhaferi gjatë konferencës për media u pyet nëse është i gatshëm të shkojë në opozitë duke parë deklaratat e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, se nuk do të bisedojë për koalicion me BDI-në.

“Jam kryeministër dhe mendojë për mandatin që duhet ta mbarojë. Këto janë çështje të organeve të partisë, dhe në këtë kontekst të përfundojnë bisedimet, tjetra është çështja e rezultatit të negociatave për përbërjen e një qeverie të re”, tha Xhaferi.
Talat Xhaferi, tha se e rëndësishme për vendin është se kishte zgjedhje fer të lira dhe demokratike.

Vendi, tha Xhaferi do të duhet ta ruaj kursi euroatlantik.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA