100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia vend më...

100 ditë qeverisje, Taravari: Maqedonia vend më i mirë se para 100 ditëve

Autori

Autori

Portali Tetova

June 8, 2023, 07:06

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari sot para mediave prezantoi arritjet e kësaj partie gjatë 100 ditëve të para të qeverisjes, duke potencuar se para 100 ditëve vendi ndodhej në kriza të ndryshme ndërsa tani gjendja është shumë më e mirë. Sipas tij më herët kishte korrupsion të lartë dhe vendi ishte i paralizuar ndërsa shpreson që deri në fund të mandatit, besimi në drejtësi të mos jetë ai që është momentalisht.

“100 ditë më parë vendi ishte i paralizuar, kishim kriza globale, ekonomike dhe energjetike. Kishim krizë vendore të korrupsionit dhe të ndryshimeve kushtetuese. Përballë kësaj paralize, ne duhej të vepronim. Në koordinim me miqtë ndërkombëtarë vendosëm të bëhemi pjesë e Qeverisë. Ky ishte një vendim shumë i vështirë por ne e bëmë për të stabilizuar shtetin dhe për t’u dhënë perspektivë qytetarëve që po ikin në masë të madhe. Koha po dëshmon që kishim të drejtë. Pjesëmarrja jonë në Qeveri ka shumë kufizime, në radhë të parë janë kufizimet kohore. Është e pamohueshme se sot Maqedonia e Veriut është një vend shumë më i mirë se para 100 ditëve”, deklaroi Arben Taravari.

E sa i përket propozimit të Kovaçevskit sot në takim me Mickoskin që nëse mbështeten ndryshimet kushtetuese të shkohet në zgjedhje, Taravari tha se këtë propozim ai e ka dhënë që para 5 muajve dhe nuk ka asgjë kundër që kjo të ndodhë.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA