33 vjeçari nga Reçica i ka zhvatur 18 mijë euro...

33 vjeçari nga Reçica i ka zhvatur 18 mijë euro personit nën kërcënim se do t’i plasoj foto komprenetuese!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 7, 2023, 12:02

Me datë 06.02.2023 në ora 19:50 në Reçicë të vogël të Tetovës, zyrtarë policor të Departamentit për Polici Kriminale – Departamenti për Krime Ekonomike në SPB- Tetovë kanë privuar nga liria personat Z.D.(33) nga fshati Reçicë e Madhe e Tetovës dhe J.A.(60) nga fshati Pirok i Tetovës.

Pas masave të marra, është konstatuar se nga mesi i janarit të vitit 2023, Z.D. në disa raste një personi nga Tetova i ka zhvatur gjithsej 18.630 euro, duke e shantazhuar se do të publikojë fotografi me përmbajtje komprometuese.

Sipas raportit, Z.D. në disa raste ka organizuar dërgimin e të hollave përmes J.A., shofer taksie në Tetovë.

 

Përkatësisht, ai e ka telefonuar viktimën dhe i ka thënë që paratë t’ia dorëzojë personit J.A., nga i cili më pas ia ka marë. E njëjta gjë është kryer edhe dje, kur edhe janë kapur nga efektivët e policisë teksa po dorëzonin paratë. Z.D. është ndaluar në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të përgaditet kallëzim përkatës.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA